nakreslíš obrázek na jedno z témat:

 • ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA

nebo

 • EKOLOGICKÁ ŽELEZNICE
 • CO S ODPADY U SILNIC?
 • DRUHÝ ŽIVOT ODPADŮ

z druhé strany obrázku musí být uvedeno:

 • jméno a příjmení
 • věková kategorie (MŠ / ZŠ 1. stupeň / ZŠ 2. stupeň / SŠ)
 • město / obec kde bydlíš
 • telefon na mamku nebo taťku a její nebo jeho podpis, abychom věděli, že souhlasí s tvojí účastí v této soutěži. Pokud už ti je 15 let, stačí telefon na tebe
 • obrázek dáš do obálky, na kterou napíše - VÝTVARNÁ SOUTĚŽ a pošleš nám jej poštou nejpozději do 1. 12. 2023  (prodlouženo do 14. 12. 2023) na adresu:

VČTV, s.r.o., 17. listopadu 2685/9 - Pasáž sv. Jána - 1. patro, 530 02 Pardubice

Pokud ti něco není jasné, klidně řekni mamce nebo taťkovi, ať se tady na to kouknou, určitě ti rádi pomůžou :).

---------------------------------------------------------------------------------------------------

JAK SE ZAPOJIT? - CELÁ PRAVIDLA

Pro letošní ročník jsou vypsány tyto kategorie podle věku soutěžících:

 • kategorie – předškolní děti
 • kategorie – 1. stupeň ZŠ
 • kategorie – 2. stupeň ZŠ
 • kategorie – středoškolská mládež

Každý z účastníků může nakreslit pouze jeden obrázek – na tvrdší papír velikosti A4 nebo A3 (jakoukoliv technikou – fixy, tempery, koláž, atd.), na jedno z témat letošního ročníku:

 • ZDRAVÁ A NEMOCNÁ PŘÍRODA

nebo

 • EKOLOGICKÁ ŽELEZNICE
 • CO S ODPADY U SILNIC?
 • DRUHÝ ŽIVOT ODPADŮ

Odevzdat soutěžní práci mohou mladí autoři několika způsoby:

 • na akci pořádané naším spolkem nebo na akci, které se náš spolek v průběhu roku 2023 bude účastnit;
 • zasláním práce nejpozději do 1. 12. 2023 (prodlouženo do 14. 12. 2023) v obálce s nápisem VÝTVARNÁ SOUTĚŽ na adresu: VČTV, s.r.o., 17. listopadu 2685/9 - Pasáž sv. Jána - 1. patro, 530 02 Pardubice;
 • odevzdáním učiteli ve škole a zasláním či předáním našemu spolku v rámci hromadného odevzdání soutěžních prací prostřednictvím školy do 1. 12. 2023 (prodlouženo do 14. 12. 2023) v obálce s nápisem VÝTVARNÁ SOUTĚŽ na adresu: VČTV, s.r.o., 17. listopadu 2685/9 - Pasáž sv. Jána - 1. patro, 530 02 Pardubice

INDIVIDUÁLNĚ - POŠTA

U prací odevzdávaných do soutěže na veřejných akcích a individuálně prostřednictvím pošty je nutné uvést na zadní stranu obrázku tyto údaje: jméno a příjmení autora, věkovou kategorii, bydliště autora – uveďte pouze město nebo obec, kontaktní údaje (telefon nebo e-mail na rodiče), název obrázku a u soutěžících do 15 let podpis jejich zákonného zástupce, který se zapojením do soutěže tímto vysloví souhlas. 

Spolek si váží soukromí autorů, a proto postupuje při pořádání této výtvarné soutěže v souladu s novými pravidly pro zpracování a ochranu osobních údajů. Abychom mohli řádně vyhodnotit zaslané nebo nám předané obrázky, potřebujeme od jejich autorů znát pouze nejnutnější osobní údaje.

ŠKOLKY, ŠKOLY

U prací odevzdávaných prostřednictvím školy je tedy nutné uvést na zadní stranu obrázku název soutěžní práce, věkovou kategorii, žákovy iniciály a školu. Pakliže by soutěžní práce získala nějaké ocenění, budeme učitele kontaktovat a požádáme Vás o doplnění údajů tak, abychom mohli vítěze, resp. jeho zákonného zástupce kontaktovat ve věci pozvánky na slavností vyhodnocení a předání výhry.

HODNOCENÍ

Porotcům jsou soutěžní obrázky představovány pod jednotlivými čísly. Spolek zveřejňuje pouze finalisty, a to v rozsahu: jméno s prvním písmenem příjmení, zařazení do kategorie, město, obec bydliště, název výtvarné práce příp. její vyobrazení. Spolek je oprávněn předat partnerům soutěže k nahlédnutí kontaktní údaje finalistů, a to z důvodu doložení plnění – udělení cen. Soutěžní práce autorům nevracíme. V souladu s pravidly soutěže archivujeme práce finalistů, ostatní práce a další dokumenty (např. přehledy se jmény účastníků) nejpozději do dvou let od konání soutěže skartujeme. Bližší informace o zpracování osobních údajů naleznete na webových stránkách spolku www.pomahameprirode.cz.

Pro případ jakéhokoli dotazu stran soutěže včetně úpravy zpracování osobních údajů nás můžete kontaktovat na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jakmile nám obrázek dorazí, tak jej nahrajeme na naše webové stránky www.pomahameprirode.cz, pro účel hlasování veřejnosti. Pro tyto účely je obrázek označen pouze číslem, kategorií, do které soutěžní práce spadá. Dále hodnotí anonymní obrázky porota.

Pokud obrázek zvítězí v internetovém hlasování nebo bude vybrán porotou v jedné z věkových kategorií (předškolní děti, 1. stupeň ZŠ, 2. stupeň ZŠ, středoškolská mládež), kontaktujeme autora (nebo jeho rodiče) na telefonním čísle nebo na e-mailové adrese uvedených na rubové straně obrázku nebo prostřednictvím školy.

Slavnostní vyhlášení vítězů s předáním cen se uskuteční v prvním kvartále 2024 v sídle Pardubického kraje za účasti představitelů Pardubického kraje a partnerů soutěže (pokud to dovolí epidemiologické podmínky).

OCENĚNÍ – V rámci soutěže se soutěží v níže uvedených kategoriích.

 1. kategorie – předškolní děti:
 2. a) cena pro vítěze určeného odbornou komisí – 1., 2., 3. místo
 3. b) cena pro vítěze z veřejného hlasování na internetu – 1. místo
 4. kategorie – 1. stupeň ZŠ:
 5. a) cena pro vítěze určeného odbornou komisí – 1., 2., 3. místo
 6. b) cena pro vítěze z veřejného hlasování na internetu – 1. místo
 7. kategorie – 2. stupeň ZŠ:
 8. a) cena pro vítěze určeného odbornou komisí – 1., 2., 3. místo
 9. b) cena pro vítěze z veřejného hlasování na internetu – 1. místo
 10. kategorie – středoškolská mládež:
 11. a) cena pro vítěze určeného odbornou komisí – 1., 2., 3. místo
 12. b) cena pro vítěze z veřejného hlasování na internetu – 1. místo

- hodnotné ceny = spotřební elektronika ve smyslu telefony, tablety, fotoaparáty, hudební přehrávače, pro nejmenší pak hračky alá Lego, plyšáci atd.

SYSTÉM URČENÍ VÍTĚZŮ - POROTA

první porota

Ve všech kategoriích bude postup identický:

- oslovená porota se sejde a ohodnotí všechny obrázky, které dorazily do soutěže a byly správně označeny (věk, jméno, město... viz výše)

- následně budou sečteny všechny známky všech porotců a určí se prvních 10 finalistů, kteří budou mít největší bodový zisk

druhá porota

- díla finalistů z každé kategorie ohodnotí jednotliví porotci od 1 do 10 bodů. Celkové pořadí finalistů určuje součet těchto bodů.

SYSTÉM URČENÍ VÍTĚZŮ - VEŘEJNÉ HLASOVÁNÍ

- po ukončení příjmu soutěžních prací bude probíhat veřejné hlasování na webové stránce www.pomahameprirode.cz

- po ukončení budou hlasy sečteny a vítězové všech čtyř věkových kategorií budou odměněni věcnými cenami na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže.

Všeobecné podmínky

- každý účastník může do soutěže zaslat pouze jednu práci, pokud jich jeden autor pošle více, budou tato díla hodnocena jako jedno

- pokud v soutěži uspěje dílo, které tvořil více než jeden autor (2 a více), je tento kolektiv oceněn jednou cenou jako jednotlivec

- práce musí splňovat všechny pravidla soutěže

- práce, které nesplňují soutěžní pravidla, budou ze soutěže vyřazeny

- organizátor si vyhrazuje právo na vyřazení takto kvalifikovaných prací ze soutěže bez vědomí autora

- autor vyřazené práce nemá nárok na vrácení práce

- organizátor si vyhrazuje právo zveřejnit práce na internetových stránkách soutěže www.pomahameprirode.cz a využít je v propagačních materiálech

- organizátor si vyhrazuje právo na změnu pravidel v průběhu soutěže

- doručené soutěžní práce se stávají majetkem organizátora

- zásady zpracování osobních údajů spolkem Pomáháme přírodě,  z.s. naleznete ZDE

Pokud chcete poradit, napište nám, zavolejte:

mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

mobil: 774 147 306; 774 145 378

Organizátor soutěže:

Pomáháme přírodě, z.s.
IČ: 02507153
17. listopadu 2685, Zelené Předměstí, 530 02 Pardubice

pce-kraj sus pce EKOKOM2 cd screenlogo
V1_text_barevne CRo-Pardubice_104.7-Z-RGB

rrapk


logo LDN
     tonda obal logo    pce-denik    

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Souhlasím